Avrupa’da Bulunan Türk Marketlerimizin Var Olandan Çok Daha İyi İş Yapabileceğine İnanıyorum: 1

 

Marketlerimizin eksikliklerini iyi görüp ona göre tamamlamamız gerekli.

Bir an evvel marketlerimizi tam olarak İnternational/Etnik marketler haline getirmeliyiz.

Bulunduğumuz ülkelerdeki tüm ulusal marketler Avrupa Etnik marketlerin elinde olan aşağı yukarı 30 Milyar € luk pastadan pay almak için ciddi çalışmalar yapıyor ve önümüzdeki yıllarda pay almak için çok ciddi yatırımlar yapacakları şu an yaptıklarından belli oluyor.

Marketlerimiz ulusal marketlerden farklı olarak Avrupa ülkelerinde yaşayan tüm yabancıların ürünlerinin orijinallerini mutlaka satmalılar. Marketlerimizin dış ve iç görünüşlerinde yenilenme mutlaka yapılmalı! Zamana uygun olarak estetik ve tasarıma dikkat edilmeli ve Ülkede yaşayan tüm insanlara hitap edecek şekilde olmalı.

Farklı ülke toptancılarıyla daha çok çalışmalı ve marketlerimize gelen tüm farklı kültürlerden gelen müşterilere hem kendi ülkelerinin ürünlerini hem de diğer farklı ürünleri almalarını sağlayacak tanıtımlar yapılmalı ve ön plana çıkarma çalışmaları yapılmalı.

Şu an marketlerimizde sattığımız ürünler marketlerimize gelen müşterilerin daha iyi algılayacağı şekilde ön plana çıkarılmalı. (Maalesef şu an raflarımızda olan ürünler marketlere giren tüm müşteriler tarafından tam algılanmıyor ve alabilecekleri ürünleri almadan çıkıyorlar. Raflarımızdaki ürünleri çok iyi yönetebilmeliyiz! Kategori yönetimini çok çok iyi yapmalıyız. Türk Toptancıları İnternational ürün tedarik etmemeye devam eder ve Türk marketlerine hizmet sunmaz ise kendilerine yeni rakipler oluşturacaklarını şimdiden görüyorum! Ben 6 yıl önce Arap, Balkan, Rus, Bulgar ürünlerinin de satılması gerekiyor derken çoğu dikkate almamıştı. Bugün ne oldu? Arap, Rus, Bulgar, Balkan toptancıları güçlenerek büyüyorlar ve artık Türk ürünleri de satmaya başladılar! Bu konuda Türk toptancılarına, Markalarına, üreticilerine büyük sorumluluk düşüyor kimse bu sorumluluktan kaçmamalı.

#Avrupa Gıda Sektörü#Ticaret#Etnik Food# Türk Gıda#İhracat#Avrupa İhracat#Avrupa gıda pazarı# Avrupa 'ya İhracat Nasıl Yapılır# Avrupa Türk Gıda Sektörü# Almanya Türk marketleri# Fransa Türk marketleri#Hollanda Türk marketleri# Avusturya Türk marketleri#Belçika Türk marketleri#

i

Bir an evvel marketlerimizi tam olarak İnternational/Etnik marketler haline getirmeliyiz.
Mesaj Gönder