Avrupa Ülkelerindeki Etiket Yasası ve Türk Markalarının Gerekeni Yapmaması Yasalara Uymaması, Dağıtım Yapan Toptancılara Sorun Yapmaları…

 

ÜRÜNLERİN SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN TOPLATILMASI VE SATIŞLARININ YASAKLANMASI CEZALARIN AĞIR OLMASI!

DAĞITIMINI YAPAN TOPTANCILARIN İŞLERİNİ AKSATMALARI!

Bu platformda neredeyse 2 yıldır etiket yasaları hakkında bilgi veriyoruz ve üreticilerin, markaların artık Avrupa ülkelerindeki her ülkenin yasalarını dikkate alarak etiketin içeriklerini yapmaları gerektiğini anlatıyoruz!

Çok ama çok acil şekilde üreticiler ve markalar bu sorunu ortadan kaldırmalı!

Bu durumdan tüm sektör şikayetçi olduğu halde neden aslında çözmesi çok da zor olmayan bu sorun çözülmüyor ?

Bu kadar vurdum duymaz olunur mu?

Bu durumun bedeli çok ağır oluyor en çok da Türkiye´deki üreticiler ve markalar bedelini ödeyecek!

Avrupa Türk gıda toptancıları markaları ve üreticileri sık sık uyarmalarına rağmen hiç bir hareket yok!

Artık Avrupa´daki toptancılar alternatifler aramaya başladı. Dağıtımını yaptıkları ürünleri ispanya, İtalya, Yunanistan ve diğer Avrupa ülkelerinde sorunsuz olarak üretme araştırmasına girdiler.

Hatta artık Bakliyat ürünlerini İspanya, Ukrayna ve İtalya'da fason yaptıranlar var. Aynı şekilde atıştırmalık ürünleri Romanya, İtayla ve diğer Avrupa ülkelerinde fason olarak ürettiriyorlar. Sırada diğer ürünler var.

Çözüm üretmeyen firmalar Türk ihracatına darbe vuruyor!

Türk ihracatının gerilemesine ve zarar görmesine neden oluyor! Aynı zamanda Avrupa Türk Gıda Sektörüne zarar veriyorlar!

Zamanı ihtiyaçlarını görmemezlikten gelen ve gerekli olan çalışmaları yapmayanların yarınları olmayacak bunun bilinmesinde fayda var, lakin sadece kendilerin,n yok olmasına sebep olmuyorlar sektörümüzün ve Türk ekonomisinin zarar görmesine de neden oluyorlar.

Şu sadece benim bildiğim; 3 tane Türkiye'nin büyük markasının satışı yasaklandı ve toptancıların depolarında bekliyor!

Zaten sektörün yeterince sorunu varken bir de böyle aslında hızlı şekilde çözülebilecek olayların vurdumduymazlık yapılarak çözülmemesinin açıklaması yok! İşinin gerekliliğini yapmamak ne demek ? Neden insan kendi firmasına, markasına bu şekilde ihanet eder?

Değerli,

marka yöneticileri, sahipleri,

üreticileri, yöneticileri yasalar yerine getirilmesi ve uyulması için var; onları görmemezlikten gelinmesi için değil.

Eğer Firma sahibi ve yöneticisi iseniz işinizi kanun ve nizama göre yapmak zorundasınız!

#Avrupa Gıda Sektörü#Ticaret#Etnik Food# Türk Gıda#İhracat#Avrupa İhracat#Avrupa gıda pazarı# Avrupa 'ya İhracat Nasıl Yapılır# Avrupa Türk Gıda Sektörü# Almanya Türk marketleri# Fransa Türk marketleri#Hollanda Türk marketleri# Avusturya Türk marketleri#Belçika Türk marketleri#

i

Üretilen ürünlerin tüm dünyaya pazarlanması ve satılabilmesi için İhracat Müdürleri ile İhracat Uzmanlarının tam donanımlı ve çok iyi eğitimli olmaları gerekir.
Mesaj Gönder